Airbnb rezervasyon nasıl yapılır? Airbnb daire seçiminde püf noktalar

Airbnb dünyanın en güvenilir konaklama sağlayıcılarından biri olma özelliğine sahip. Her gün binlerce insanın dünyanın her ülkesinde rezervasyon yaptığına rastlamak mümkün. Hem konukları hem de ev sahiplerini koruyan bir politika izlediği için en az mağduriyet ile konaklama fırsatı veren Airbnb’de elbette daire seçerken belli noktalara dikkat etmeniz önemli. Eğer dikkatli davranmazsanız yapacağınız konaklamada beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Airbnb, herhangi bir otel rezervasyonu sitesi değil. Site içerisinde yer alan neredeyse her listeleme gerçek insanlar tarafından veriliyor. Kendilerine ait bir evi, odayı kiralayan insanlar bu evlere dair kurallara sahip olabiliyor.

Dünyanın her noktasından daire kiralayabileceğiniz için kültürel farklılıkların karşınıza çıkabileceğini unutmayın. Farklı bir ülkede, size normal gelen bir konu ev sahibi için hiç de öyle olmayabilir. Elbette bu durum karşılıklı hoşgörüyle kolaylıkla çözülebiliyor. Olası problemlerin önüne geçmek için ev sahipleri bu tarz durumları kurallar bölümünde detaylıca listeliyor.

Airbnb daire seçiminde ilk olarak konaklamanızın ne amaçla olacağını belirlemeniz gerekli. Eğer eğlenmek, gece hayatına dahil olmak ve buna benzer istekleriniz varsa kiralayacağınız dairenin giriş çıkış saatlerine özellikle dikkat etmeniz gerekli. Bazı dairelerde resepsiyon bulunuyor olması ve belli saatlerde resepsiyonun kapanıyor olması sizi zor duruma sokabilir. Aynı şekilde, paylaşımlı bir evde gece geç gelinemeyeceğine dair kural yer alıyor olabilir. Bu nedenle, hangi amaçla gidiyor olursanız olun mutlaka kuralları iyi bir şekilde incelemeye gayret edin.

Airbnb kupon kodu
Airbnb kupon kodu

Daire seçiminde daha önce orada konaklayan kişilerin yorumlarına değer vermelisiniz. Airbnb üzerinde bir yer hakkında yorum yapabilmek için daha önce orada konaklamış olmanız gerekiyor. Pek çok farklı kategoride puan verilebilen ve yorum yapılabilen bu sayfada sizi neyin beklediğine dair rahatlıkla fikir edinebilirsiniz. Örneğin, konumu, temizliği ve diğer özellikleri 5 yıldız almış bir yeri diğerlerine göre öncelikli tercih etmeniz gayet normal.

Airbnb’de tüm kiralamalarda kiracı ile ev sahibi arasında iletişimin çok kolay olduğunu unutmayın. Bazen listelemelerde yer almayan ve kafanıza takılan sorularınız olabilir. Direkt olarak ev sahibiyle iletişime geçebilir, herhangi bir rezervasyon şartı olmadan sorularınızı sorabilirsiniz. Eğer kafanıza takılan soru işaretleri bulunuyorsa bunları gidermeden rezervasyon yaptırmamanız tavsiye ediliyor.

Tüm bunlara ek olarak herhangi bir sorunda Airbnb ile direkt olarak iletişime geçebileceğinizi unutmayın. Gideceğiniz yerin beklediğiniz gibi çıkmaması ve benzeri problemlerle karşılaşmanız halinde, 24 saat boyunca aktif olan destek hattıyla iletişime geçip sorunlarınızı hızlıca çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın