Airbnb nedir? Airbnb indirim kodu

2009 yılında kurulan ve günümüzde dünyanın en önemli online pazarlarından biri haline gelen Airbnb, başta konaklama olmak üzere, bölgesel etkinlikler ve daha pek çok konuda, ev sahiplerinin ve isteyen herkesin ilan verebileceği bir turizm sitesi olma özelliğine sahip.

Airbnb, hizmete girdiği yıllarda, yalnızca kısa süreli ev kiralama alanında hizmet vermiş olsa da şu an pek çok farklı kategoride çalışmalarını sürdürüyor. Yılda 6 milyon kişiye ulaşan geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Airbnb’de, 90 ülkede, bir milyona yakın mülk listeleniyor.

Airbnb seyahat kredisi
Airbnb seyahat kredisi

Airbnb’nin yaptığı iş aslında gayet basit. Kısa bir açıklama yapmak gerekirse, Airbnb sadece bir konaklama aracısı görevi üstleniyor. Dünyanın her yerinden, isteyen herkes evini, hatta evinin içerisinde bulunan tek bir odayı bile listeleyebiliyor. Milyonlarca kullanıcının kullandığı Airbnb ise bunları yayınlayarak, kiralayan ve kiracı arasında aracı görevini üstleniyor.

Her iki tarafın da çıkarlarının korunması, ödeme işlemlerinin tamamlanması ve tüm diğer destek kısımlarını üstlenen Airbnb, hem kiralayan kişi için, hem de kiracı için güvenli bir platform oluşturuyor.

Airbnb, sadece mülk kiralama hizmeti değil, aynı zamanda bölgede yaşayan insanların sunduğu diğer hizmetleri de “deneyimler” başlığı altında listelemekte. Seyahat ettiğiniz noktada, bölgede yaşayan yerel halktan birinin rehberliğinde, kendi başınıza asla keşfedemeyeceğiniz, turlarla gidemeyeceğiniz yerleri keşfetme imkanınız bulunuyor. Yine aynı şekilde, pek çok kişi kendi evlerinde yaptıkları workshop tarzı etkinlikleri de Airbnb’de listelemekte.

Otellere ve diğer konaklama alternatiflerine kıyasla çok daha ilginç yerlerde konaklayabileceğiniz, ev sahipleri ile tanışarak gittiğiniz yerde turistlerin keşfedemeyeceği yerler hakkında bilgi almanız ve diğer alternatiflere göre çok daha hesaplı bir konaklama imkanınız olması nedeniyle Airbnb oldukça popüler. Uygulamada fiyatlar tamamen kiralayan kişiler tarafından belirleniyor. Kimi zaman tek bir odada, kimi zaman şehrin en ilginç yapısının çatı katında tüm evi kiralayabileceğiz Airbnb’de fazlasıyla şaşırtıcı ilanlara rastlayabilirsiniz. Tüm bu deneyimler, pek çok insanın diğer alternatiflerden ve klasik otel rezervasyonlarından ziyade Airbnb’den kiralama yapmasına neden oluyor.

Özetle, Airbnb aslında sadece bir kiralama aracısı. Ancak, işlemlerde her iki tarafı da güvence altına alması, dünyanın her yerinden insanlara ulaşabilmesi, ödeme konusunda iki tarafı da mağdur etmeyecek biçimde bir sistem kurmuş olması insanları bu siteye çekiyor. Ayrıca, 24 saat boyunca hem konaklayanlar, hem de kiracılar tarafından ulaşılabilen bir destek hattının olması, her iki taraf için de bu deneyimi çok daha güvenli hale getiriyor.

Airbnb’nin sunduğu bir diğer avantaj da ilk kez üye olanlara ilk rezervasyonlarında 300 TL’ye kadar indirim imkanı tanıması. Bu linke tıklayarak siteye üye olduğunuz takdirde ilk rezervasyonunuzda indirim tutarı seyahat kredisi şeklinde ödeme aşamasında düşüyor. Bu şekilde Airbnb hizmet bedelinin biraz daha fazlasını ödemekten kurtuluyorsunuz. Bunun sadece ilk rezervasyonunuzda geçerli olduğunu belirtelim.

Airbnb indirim
Airbnb indirim

“Airbnb nedir? Airbnb indirim kodu” üzerine 21 yorum.

 1. Uzun süredir kullandığım müthiş bir site gerçekten. Seyahat kredisinden de her rezervasyonda yeni hesap açıp birkaç defa yararlanmak mümkün 🙂

 2. Airbnb candır can. Booking gibi otel rezervasyon sitelerinde bulabileceğiniz fiyatlardan çok daha ucuza konaklayabiliyorsunuz. Bütçeye uygun tatil yapmak için tek başına bile yeterli oluyor. Buna ek olarak bir de indirim koduyla tadından yenmeyen bir site.

 3. İndirim kodu için çok teşekkürler. Üç günlük tatilde konaklamayı çok uyguna getirdik. Birden fazla kez kullanılabiliyor ayrıca. Sadece yeni hesap açmak gerekli.

 4. Selam, indirim koduyla ilgili birkaç sorum var.

  Hesabı açarken Türkiye’den açtık ama sanırım diğer ülkelere daha fazla indirim var. Şimdi bu hesapla rezervasyon yaparken vpn kullanıp ABD’den bağlansak yüksek indirim alabiliyor muyuz yoksa yeni hesap mı açmam lazım?

 5. harika bir site yapmışsınız elinize sağlık! İndirim kodunu kullandım ben de. Dünyanın her yerinde geçerli, dilediğiniz ülkeye rezervasyon yapılabiliyor.

 6. Herkes bir kez mi kullanıyor yoksa ikinci kez bir yere giderken kullanabilir miyiz? Çok lüks ve güzel yerler indirim koduyla normal fiyatlara iniyor, normal yerler de çok ucuza geliyor. Eğer sürekli kullanabiliyorsak çok iyi bir avantaj

 7. İndirim kodu kullandığımız zaman ev sahibine giden para daha mı az oluyor? Daha önceden kaldığımız bir yere tekrar gitmeyi planlıyoruz ama ev sahibiyle çok iyi anlaşmıştık. Eğer para ondan kesilmiyorsa yeni hesap açıp indirimli kalıcaz, bilgi verirseniz seviniriz

 8. Tam yılbaşı için birkaç gün tatile gidelim diye otel bakıyordum, bu site denk geldi ve airbnbden feci uyguna rezervasyon yaptırdım. Admin seni ailecek çok seviyoruz :)))

 9. Linke tıklayınca görünüyor ne kadar indirim olduğu ama yurtdışı daha fazla indirim veriyor galiba. Bir de mesela ABD vpn ile kaydolsak ve kupon kullansak sadece ABD’ye mi rezervasyon yapılıyor yoksa her yerde geçiyor mu?

 10. Selam, acaba süre limiti varmı bu kuponun? Bugün hesap açsak 2-3 ay sonra kullanılabiliyor mu?

 11. İndirim çok iyi!! Kod için teşekkürler.

 12. ABD vpn bulamıyorsanız İngiltere vpn kullanabilirsiniz arkadaşlar. ABD ile çok yakın oluyor indirim. Ücretsiz vpn arıyorsanız opera tarayıcı indirin oradan abdye bağlanılıyor. Site sahiplerine çok teşekkürler

 13. Airbnbden çok konakladım bir süredir de indirim koduyla yer ayırtıyorum. Sitedeki kodlar çalışıyor teşekkürler

 14. Airbnb hiçbir şekilde sizi mağdur etmez arkadaşlar. Güvenilir bir firma, dünyanın en çok kullanılan sitelerinden biri ayrıca. Müşteri hizmetleri de çok iyi çalışıyor. Sıkıntı olunca anında çözüyorlar. Siz yine de iyi puan almış ve yorumları iyi olan dairelerde rezervasyon yapın. İndirim kodundan en iyi şekilde faydalanmak için belli tutarın üstünde rezervasyon yapmaya çalışın. Çoğu Zaman 2 gününüz falan indirim sayesinde bedavaya kalıyorsunuz.

 15. Şimdi biz bunu birden fazla kullanmak için hesap açarken aynı numarayla kaydolmak oluyor mu? Numara onaylamadan da kullanılabilir mi?

 16. İndirim koduyla tatile gittik valla işe yarıyor, site sahiplerinden allah razı olsun, bundan sonra favorim airbnb

 17. iki rezervasyondada yeni hesap açtık kod kullandık indirim baya iyi rakamlara ulaşıyor, galiba tek kodla aynı hesaptan iki kez indirim alınıyor ama ikincisi daha düşik oluyor, o yüzden yeni hesap açmak daha iyi oluyor

 18. Kodu kullanırken ikinci rezervasyon için yeni hesap açmak kurallara aykırı mı? Rezervasyon iptali gibi birşey yaşanırsa planlarımız bozulmasın. Bir kez bu siteden aldığım kodla tatile çıktık, ikinciye yeni hesap açıp gideceğiz, adminler bilgi verirseniz seviniriz

 19. Bu indirimler sayesinde Airbnb Türkiye’de bir numara olmazsa ben de bir şey bilmiyorum. Ayrıca site sahiplerine de teşekkür etmek lazım, her seferinde kod bulmaya uğraşıyordum, bu siteden her an alabiliyorum

 20. Arkadaşlar dikkat edin aynı hesapla iki kez kullanılmıyor. Yeni hesap açmanız lazım. Hesap açarken tekrar tekrar dilediğiniz gibi açabiliyorsunuz. Ben buradaki kodla belki 10 kere rezervasyon yaptım herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Dilediğiniz gibi kullanın.

 21. Merhaba,

  Acaba bu kodla rezervasyon yapmakta kodsuz yapmak arasında fark oluyor mu? Mesela indirimli olunca kalacağımız yerin özellikleri değişiyor mu yoksa aynı mı oluyor?

Bir cevap yazın