Airbnb nedir? Airbnb indirim kodu

2009 yılında kurulan ve günümüzde dünyanın en önemli online pazarlarından biri haline gelen Airbnb, başta konaklama olmak üzere, bölgesel etkinlikler ve daha pek çok konuda, ev sahiplerinin ve isteyen herkesin ilan verebileceği bir turizm sitesi olma özelliğine sahip.

Airbnb, hizmete girdiği yıllarda, yalnızca kısa süreli ev kiralama alanında hizmet vermiş olsa da şu an pek çok farklı kategoride çalışmalarını sürdürüyor. Yılda 6 milyon kişiye ulaşan geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Airbnb’de, 90 ülkede, bir milyona yakın mülk listeleniyor.

Airbnb seyahat kredisi
Airbnb seyahat kredisi

Airbnb’nin yaptığı iş aslında gayet basit. Kısa bir açıklama yapmak gerekirse, Airbnb sadece bir konaklama aracısı görevi üstleniyor. Dünyanın her yerinden, isteyen herkes evini, hatta evinin içerisinde bulunan tek bir odayı bile listeleyebiliyor. Milyonlarca kullanıcının kullandığı Airbnb ise bunları yayınlayarak, kiralayan ve kiracı arasında aracı görevini üstleniyor.

Her iki tarafın da çıkarlarının korunması, ödeme işlemlerinin tamamlanması ve tüm diğer destek kısımlarını üstlenen Airbnb, hem kiralayan kişi için, hem de kiracı için güvenli bir platform oluşturuyor.

Airbnb, sadece mülk kiralama hizmeti değil, aynı zamanda bölgede yaşayan insanların sunduğu diğer hizmetleri de “deneyimler” başlığı altında listelemekte. Seyahat ettiğiniz noktada, bölgede yaşayan yerel halktan birinin rehberliğinde, kendi başınıza asla keşfedemeyeceğiniz, turlarla gidemeyeceğiniz yerleri keşfetme imkanınız bulunuyor. Yine aynı şekilde, pek çok kişi kendi evlerinde yaptıkları workshop tarzı etkinlikleri de Airbnb’de listelemekte.

Otellere ve diğer konaklama alternatiflerine kıyasla çok daha ilginç yerlerde konaklayabileceğiniz, ev sahipleri ile tanışarak gittiğiniz yerde turistlerin keşfedemeyeceği yerler hakkında bilgi almanız ve diğer alternatiflere göre çok daha hesaplı bir konaklama imkanınız olması nedeniyle Airbnb oldukça popüler. Uygulamada fiyatlar tamamen kiralayan kişiler tarafından belirleniyor. Kimi zaman tek bir odada, kimi zaman şehrin en ilginç yapısının çatı katında tüm evi kiralayabileceğiz Airbnb’de fazlasıyla şaşırtıcı ilanlara rastlayabilirsiniz. Tüm bu deneyimler, pek çok insanın diğer alternatiflerden ve klasik otel rezervasyonlarından ziyade Airbnb’den kiralama yapmasına neden oluyor.

Özetle, Airbnb aslında sadece bir kiralama aracısı. Ancak, işlemlerde her iki tarafı da güvence altına alması, dünyanın her yerinden insanlara ulaşabilmesi, ödeme konusunda iki tarafı da mağdur etmeyecek biçimde bir sistem kurmuş olması insanları bu siteye çekiyor. Ayrıca, 24 saat boyunca hem konaklayanlar, hem de kiracılar tarafından ulaşılabilen bir destek hattının olması, her iki taraf için de bu deneyimi çok daha güvenli hale getiriyor.

Airbnb’nin sunduğu bir diğer avantaj da ilk kez üye olanlara ilk rezervasyonlarında 300 TL’ye kadar indirim imkanı tanıması. Bu linke tıklayarak siteye üye olduğunuz takdirde ilk rezervasyonunuzda indirim tutarı seyahat kredisi şeklinde ödeme aşamasında düşüyor. Bu şekilde Airbnb hizmet bedelinin biraz daha fazlasını ödemekten kurtuluyorsunuz. Bunun sadece ilk rezervasyonunuzda geçerli olduğunu belirtelim.
Airbnb indirim
Airbnb indirim

“Airbnb nedir? Airbnb indirim kodu” üzerine 1 yorum.

  1. Uzun süredir kullandığım müthiş bir site gerçekten. Seyahat kredisinden de her rezervasyonda yeni hesap açıp birkaç defa yararlanmak mümkün 🙂

Bir cevap yazın