Airbnb ile ilgili merak edilenler

Çoğu zaman Booking.com ile kıyaslanan, aynı sektörde faaliyet gösteriyor olsa da işleyiş açısından çok farklı olan Airbnb, aynı Booking.com’da olduğu gibi oldukça güvenli ve keyifli bir konaklama imkanı sunuyor. Her türlü alternatifi listeleyen, dünyanın her noktasında unutulmaz ve keyifli bir konaklama imkanı yaşatan Airbnb’den keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.

Airbnb evleri
Airbnb evleri

Airbnb aynı Booking.com gibi faaliyet gösteren bir internet sitesi. Sizi evini veya daha farklı bir mülkünü kiralamak isteyen insanlarla buluşturan Airbnb, iki tarafın da güvende olabilmesi için aracı görevini üstleniyor. Aracılık görevi itibariyle hem ev sahibini hem de rezervasyon yapan kişiyi aynı ölçüde koruyor.

Booking.com daha ziyade otel konaklamaları için kullanılırken Airbnb daire ve ev gibi alternatiflerin fazlaca olduğu bir platform. Burada evindeki bir odayı kiralayan kişilerle karşılaşabileceğiniz gibi, tüm evi kiralayan insanlara rastlamak da mümkün. İstediğiniz her türlü konaklama seçimini bulabileceğiniz Airbnb’de bütçeniz için de oldukça uygun seçeneklerle karşılaşacaksınız.

Airbnb genellikle ev ve daire kiralama üzerine kurulu. Bu açıdan Booking’den daha farklı. Otellerde kullanamayacağınız mutfak ve benzeri imkanları çoğu Airbnb ilanında bulabilirsiniz. Uzun süreli konaklama düşünüyorsanız özel şartları da sağlayan Airbnb çoğu noktada Booking.com’dan farklı niteliklere sahip.

Airbnb’nin en önemli özelliği direkt olarak bölge insanıyla yaşayabilmenizi sağlaması. İster butik ve küçük bir otelde konaklıyor olun, isterseniz birinin evinde oda kiralamış olun mutlaka muhteşem önerilerle karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz. Sıradan bir otel lobisinin veremeyeceği önerileri veren hatta isterseniz size eşlik eden insanlarla tanışıp, konaklamanız sırasında yepyeni dostluklar edinebilmeniz mümkün.

Airbnb daha sıcak bir seyahat isteyenlerin tercih ettiği bir platform. Tam aksini isteyenler için dinginlik içerisinde, tek başınıza olacağınız evlerin de bulunabileceğini unutmamak gerekli. Alternatifler konusunda oldukça çeşitli olan Airbnb ücretsiz bir şekilde listeleme yaptığı için dünyanın en nadir tercih edilen destinasyonlarında bile tesise sahip olabiliyor.

Güvenilirlik konusunda hiçbir endişe yaratmayan Airbnb, tam anlamıyla tüm taleplerinizi karşılayabilen destek hattını 24 saat boyunca erişilebilir tutuyor. Bu özelliği ve hem konukları hem de ev sahiplerini koruyan politikaları sayesinde Airbnb dünyanın en popüler konaklama aracı firmalarından biri olarak tanınıyor.

Bir cevap yazın