Airbnb güvenilir mi?

Özellikle Türkiye’de tanınırlık açısından rakiplerini ciddi anlamda geride bırakan Booking.com, otel ve konaklama rezervasyonu denildiğinde akla gelen ilk firmalar arasında gösteriliyor. Özellikle yurtdışı için yapacağınız rezervasyonlarda Booking.com’un aklınıza ilk gelen yer olduğundan hiç şüphe yok.

Ancak Booking.com kadar popüler olan ve dünyanın her yerinde rezervasyon yapabilmenize imkan veren bir diğer firma, Airbnb de benzer şekilde farklı avantajlarla ön plana çıkıyor. Booking.com kadar tanınmasa da aslında aynı işi yapan bu firma her geçen gün daha çok insan tarafından kullanılmakta.

Airbnb, Booking’den farklı olarak ev ve daire kiralama odaklı çalışıyor. Gideceğiniz şehirde yerleşik olarak yaşayan biri tarafından kiralanan daireler otellere kıyasla sahip oldukları avantajlar ve diğer detaylar açısından çok daha keyifli bir konaklama sağlayabiliyor.

En az Booking.com kadar güvenilir olan Airbnb, konuklarının herhangi bir sorun yaşamaması için özel olarak çaba göstermekte. Kullandığı sistemler, ödeme altyapısı ve iletişim için her daim aktif olan bir telefon numarası olması gibi detaylarla Airbnb’nin güvenilirliği gayet net görülebiliyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinden insan tarafından kullanılan ABD merkezli Airbnb, sektördeki liderlerden bir tanesi.

Airbnb kullanarak istediğiniz herhangi bir yerde kiralama yapabilirsiniz. İster birkaç günlük, isterseniz bir aydan uzun süreli konaklama imkanı veren pek çok daire ve evin yer aldığı Airbnb her türlü ihtiyaca yanıt verecek çeşitlilikte tesislere sahip. Oda paylaşımından kalabalık gruplar için olan büyük tesislere kadar her alanda Airbnb’den yararlanabilmeniz mümkün.

Airbnb çoğu zaman Booking.com’a kıyasla daha hesaplı konaklamalar sağlıyor. Profesyonel bir işletme gibi davranmayan fakat sizi bir konuk olarak, misafir gibi kabul eden ev sahiplerinin ilanlarının yer aldığı Airbnb’de konaklamalarınız çok daha sıcak ve keyifli geçiyor.

Bununla birlikte, otel rezervasyonlarının aksine daha fazla sıcak temas içeren Airbnb konaklamalarıyla, seyahat ettiğiniz şehri çok daha rahat keşfedebilmeniz mümkün kılınmakta. Ev sahibinizden ipuçları alabilir, gideceğiniz yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu ve bunun gibi daha pek çok avantajla Booking.com’dan daha farklı bir konaklama anlayışını ortaya koyan Airbnb, hem bambaşka bir deneyime gebe olması hem de çoğu zaman daha ekonomik alternatifler sunması nedeniyle özellikle tercih ediliyor.

Bir cevap yazın