Airbnb ev sahibi olmak

Airbnb, konaklama talep eden kişiler için oldukça farklı seçenekleri sunabilirken aynı zamanda dairesini listelemek ve buradan gelir elde etmek isteyen kişilere de pek çok avantaj sunuyor. Herkes tarafından kullanılabilen Airbnb, herhangi bir ön şart olmaksızın, konaklamaya uygun olan her yerin listelenebilmesine imkan veriyor.

Airbnb indirim kodu
Airbnb indirim kodu

Airbnb ev sahipliği olarak adlandırılan bu bölümde misafir kabul etmeye müsait olan her mülkünüzü listeleyebilmeniz mümkün. Airbnb’nin reklam kampanyalarına otomatik olarak dahil edilen mülkünüz, listelediğiniz konumda arama yapan kişiler tarafından daha rahat görülerek rezervasyon oranları da artırılmakta. Airbnb, listelenen her türlü daire için reklam kampanyası yaptığı için listelediğiniz daire uzakta veya talep görmeyen bir yerde bile olsa eninde sonunda rezervasyon sağlayabiliyor.

Airbnb ev sahipliğine katılmak için evinizin belli şartlara uyması gerekli. Bunların başında sağlık ve hijyen koşulları geliyor. Eğer kiralayacağınız daire kötü koşullara sahipse Airbnb tarafından büyük olasılıkla onaylanmayacaktır. Bunun dışında gerekli yasal izinlere sahip olmayan, kaçak yapılar da Airbnb de doğal olarak listelenemiyor.

Airbnb listeleme yapacağınız daireleri ön incelemeden geçirerek yayına alıyor. Bu incelemede yüklediğiniz fotoğrafların yüksek çözünürlükte olması fazlasıyla önemli. Aynı zamanda daire içerisinde bulunan imkanların fotoğraflarla da gösteriliyor olması artı puan sağlayacaktır. Airbnb, yüklediğiniz daireyi ve özelliklerini onayladıktan sonra direkt olarak, ücretsiz bir şekilde listelemesini başlatıyor.

Daireniz ile ilgili herhangi bir yanıltıcı bilgi vermeniz halinde onaydan geçme ihtimaliniz oldukça düşük. Onaydan geçmeyi başarsanız bile konuklar Airbnb ile iletişime geçerek şikayette bulunduğunda ödemeniz dondurularak evinizin listelemesi kaldırılıyor. Aynı zamanda daha sonra bu sitede tekrar listeleme yapmanız engelleniyor. Bu nedenle, evinizde olmayan özellikleri listelemekten ve abartmaktan mümkün olduğunca kaçınmanız tavsiye ediliyor. Unutmayın, günde milyonlarca insanın ziyaret ettiği Airbnb’de mutlaka sizin evinizi isteyen birileriyle eninde sonunda karşılaşacaksınız. Ayrıca ilanınızı daha ilgi çekici hale getirmek için Airbnb tarafından pek çok ipucu verileceğini de unutmamalısınız.

Evinizi listelerken kabul edeceğiniz misafirleri sizin seçebileceğinizi unutmayın. Herhangi bir şekilde rezervasyon yaptırmak isteyen kişileri önceden inceleme ve rezervasyon talebini reddetme hakkınız bulunuyor. Yine aynı şekilde, evinizde konaklayacak kişilere belli kurallar belirleyerek, bu kurallar dahilinde hareket etmelerini talep edebilmeniz mümkün. Örneğin sigara içilmesini veya eve ayakkabıyla girilmesini yasaklayabilirsiniz.

Airbnb, hem misafirleri hem de ev sahiplerini koruyan bir politikaya sahip. Ev sahiplerine otomatik olarak zarar sigortası da yapan Airbnb’de, her iki tarafın da adil olarak mutlu edilmesi için özellikle çalışılıyor.

Bir cevap yazın