Airbnb deneyimler

Airbnb sadece bir konaklama sağlayıcı olarak bilinse de aslında içerisinde bunun çok daha ötesinde farklı aktiviteleri de gizliyor. Çoğu kişinin atladığı veya fark etmediği “Airbnb deneyimler” bölümünde, konaklamanız Airbnb üzerinden yapılmıyor olsa bile katılabileceğiniz çok sayıda farklı etkinlik bulunmakta. Fazlasıyla keyifli ve heyecan dolu etkinliklere sahip olan Airbnb Deneyimler bölümünde gerçekten keyif alacağınız şeylere rastlamanız mümkün.

Airbnb deneyimlerde de tıpkı konaklamalarda olduğu gibi gerçek insanlar tarafından yapılan listelemeler bulunuyor. Genelde bölgede yaşayan ve orayı ziyaret eden kişilere sunabilecek bir şeyleri bulunan kişiler tarafından listelenen deneyimler, kimi zaman yürüyüşle yapılan turları, kimi zaman tarihi eserlerin anlatımını içerebiliyor. Sadece bununla kalmayıp, şehrin en özel restoranlarını içeren gastronomi turları, bar etkinlikleri, konserler, workshoplar ve çok daha fazlası bu bölümde bulunabiliyor.

Turistik turlarla katılamayacağınız pek çok etkinliği Airbnb Deneyimler ile bulabilmeniz mümkün. Kendi başınıza asla keşfedemeyeceğiniz restoranları, etkinlikleri bölgede yaşayan biriyle birlikte keşfetmek gerçekten özel bir deneyim.

Airbnb Deneyimler sadece turları ve benzeri etkinlikleri içermiyor. Kişilerin sunabileceği herhangi bir şey deneyimler kapsamına giriyor. Örneğin, profesyonel bir fotoğrafçı ile birlikte, 3 saat boyunca şehrin ikonik yapılarını dolaşabileceğiniz, fotoğrafçının fotoğraflarınızı çekeceği ve gerekli düzenlemeleri yaparak size teslim edeceği etkinlikler bile bulabilirsiniz.

Kimi zaman tekne turları, kimi zaman bir çiftlik evinde günlük yaşam deneyimi veya yöresel yemeklerin anlatıldığı workshoplara rastlanabilen Airbnb deneyimler tatiline macera ve heyecan katmak isteyenler için ideal bir bölüm. Konaklamanızın Airbnb üzerinden yapılmasına gerek olmaksızın dilediğiniz zaman katılabileceğiniz bu etkinliklerden keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.

Airbnb Deneyimler bölümünde yapacağınız etkinliği listelemek istiyorsanız bunun için yine herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Eğer böyle bir hizmet vermek istiyorsanız, ücreti belirleyip detayları anlattıktan sonra listelemenizi yapabilirsiniz. %20 komisyon karşılığında insanlara etkinlikleriniz sunabilirsiniz. Dünyanın her yerinden insanla karşılaşacağınız için ortak bir dil belirlemeye dikkat ettiğiniz takdirde, Airbnb Deneyimler her iki taraf için de oldukça keyifli olabiliyor.

Airbnb sadece konaklamalarda değil, bu tarz özel etkinliklerde de farklılıkları üyeleriyle buluşturuyor. Daire kiralamak için arama yaptığınız sayfada, hemen dairelerin altında yer alan Airbnb Deneyimler butonuna tıklayarak o şehirdeki müsait deneyimleri listeleyebilmeniz mümkün. Yine aynı şekilde, rezervasyonlarınızda olduğu gibi listelemeyi yapan kişiyle iletişime geçerek hem sorularınızı sorabilir hem de katılmak istediğiniz Airbnb deneyimi için rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Airbnb deneyimlerde de daire rezervasyonlarında olduğu iptal politikalarında ve etkinlik sahibinin kuralları konusunda dikkatli olmayı unutmayın.

Bir cevap yazın